Motocicletele sunt bune şi pentru competiţii aeriene

Motocicletele sunt bune şi pentru competiţii aeriene. În Italia a avut loc ultima etapă a Cupei Mondiale la X-Fighters 2010 - cea mai extremă competiţie de motociclism din lume. Campion mondial a devenit Nate Adams. Etapa de la Roma a fost câştigată de debutantul Dany Torres.

Pe arena Stadio Flaminio din capitala italiană Roma a avut loc etapa finală a Cupei Mondiale la X-Fighters - cel mai extrem campionat de motociclism din lume.

Debutantul competiţiei, spaniolul Dany Torres a câştigat etapa italiană din Cupa Mondială X-Fighters şi s-a clasat pe locul trei la general.

Campion mondial a devenit pentru al doilea an consecutiv americanul Nate Adams. La etapa finală din Roma au luat parte 12 cei mai buni motociclişti din lume.